Autotort

Untitled-1

Enne lapse sünnipäeva olime pikemat aega kuulnud juttu autokookidest. Ilmselgelt ei teadnud me päris täpselt, mis meid ees ootab, kui võtsime vastu otsuse autotorti teha.

Uurisime kõiksugu õpetusi. Sooviks ei olnud väga palju toiduvärve kasutada. Suur rõõm oli leida siit blogist õpetus, kus räägitakse väga põhjalikult martsipani looduslikul teel värvimisest. See aitas meid väga palju!

Igatahes, kui selle töö ette võtate, siis on kindel see, et varuda tuleb palju kannatust (kõik ei pruugi üldse nii kenasti minna, kui plaanite), tuhksuhkrut ja aega!

RETSEPT

1. Kõigepealt küpsetage biskviitpõhi. Meie järgisime seda õpetust: http://retseptikatel.blogspot.com/2012/09/martsipani-voi-suhkrumassiga-tordi.html / Biskviitpõhi on hea valmis teha eelmise päeva õhtul.

Vajalikud ained:

 • 8 muna
 • 250g suhkrut
 • pisut soola
 • 160g jahu
 • 80g kartulijahu
 • 1tl küpsetuspulbrit

Eraldage munavalged kollastest. Lisage munakollasele suhkur, vanilje, 8 spl külma vett ja vahusta tugevaks vahuks. See võtab pisut aega. Segage kokku jahu, küpsetuspulber ja tärklis. Valged vahustage suures kausis soolaga tugevaks vahuks. Lisage munavalgele aeglaselt kausi äärest ringikujuliselt sujuvaid segamissliigutusi tehes munakollased. Viimasena lisage jahu. Küpsetage 175 kraadises ahjus alumisel siinil umbes 30 minutit (mul läks lausa 45 minutit!). Jahutage enne kasutamist. Jahtunud põhi lõigake kaheks.

2. Pange tükkidest auto kokku. Meie soovisime teha ralliautot. PS! Valige autole sobiv alus ning mõelge ka sellele, kas see mahub teie külmkappi.

IMG_2684

3. Niisutage biskviidi kihte suhkruveega (nt pintsliga).

Pange iga kihi vahele kohupiima-vahukoore kreem ning selle peale viilutatud banaanitükid. Järgisime jällegi seda õpetust, aga jätsime toorjuustu välja ning õunatükkide asemele panime banaaniviilud:

http://retseptikatel.blogspot.com/2012/09/martsipani-voi-suhkrumassiga-tordi.html

 • 200ml 35% rõõska koort
 • 200g kohupiima
 • suhkrut
 • 1 pk Sahnefest vms vahukoore tugevdajat
 • 3 suurt banaani

Vahustage rõõsk koor poolpehmeks vahuks ja lisage vahukooretugevdaja ning pisut suhkrut. Vahustage tugevaks vahuks. Segage vaikselt hulka kohupiim. Maitske! See peab jääma üsnagi mahe, sest võikreem on väga magus.

4. Martsipani kihi alla ei tohiks panna kohupiimakreemi. Sinna panime võikreemi (seda soovitati eelnevalt viidatud blogis).

 • 200g võid
 • 100g kondenspiima
 • 100g tuhksuhkrut

Vahustage võid aeglaselt, kuni tekib plastiline mass. Suurendage kiirust ning vahustage või valkjaks kohevaks massiks. Lisage kondenspiim ja sõelutud tuhksuhkur.

5. Katke auto võikreemiga.

6. Katke auto martsipanimassi kihiga. Meil kulus auto katmiseks 2 pk Kalevi martsipanimassi. Sellele lisandus veel pool pakki martsipani, et autole aknad, uksed jm lisada.

Varuge endale suur pakk tuhksuhkrut. Valage see lauale, kus hakkate martsipani rullima.

Värvige martsipan sobivat tooni. Nt roosa värvi saab punapeediga, halli saime söetabletiga jne. Õpetuse leiad siit.

Tehke taignarull tuhksuhkruga kokku. Rullige martsipan õhukeseks sobiva suurusega tükiks, et see kataks terve tordi. Tõstke see taignarulli abil tordi peale. Siluge kõik vaikselt paika. Martsipani kiht ei saa olla väga õhuke ja laud peab olema kaetud tuhksuhkruga, muidu jääb martsipani mass laua külge kinni ja rikub kogu kihi. Varuda tuleks kannatust. Meie tegime vahepeal laua puhtaks ja alustasime uuesti rullimist, aga lõpuks see siiski õnnestus. Peaasi, et on sobiv kogus martsipanimassi, sest siis ei pea uuesti poodi tormama, kui sellest puudu jääb (nagu meie tegime). 🙂

Lõigake üle jääv martsipanimass äärtest ära.

IMG_2701

7. Lisage autole soovitud lisaelemendid (tuled, numbrimärgid jne). Kinnitage need veega.

Pange auto külmkappi ning RÕÕMUSTAGE! Te saite sellega hakkama! 🙂

One comment

 1. Pingback: Lego Ninja tort |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s